İnternet üzerinden herhangi bir bilgisayara nasıl bağlanılır ve o bilgisayarı uzaktan nasıl kontrol edebilirsiniz.

  Kategori: Bilgisayar Öğreniyorum / teknolojicozum Yayınlanma Tarihi: 13-11-2016, 13:51

  Okunma :2 923

  İnternet üzerinden herhangi bir bilgisayara  nasıl bağlanılır ve  o bilgisayarı uzaktan  nasıl kontrol edebilirsiniz..

  Evet bazı durumlarda uzakta ki bir bilgisayara bağlanma ihtiyacı olabilir. Ya da bir başkasının bizim bilgisayarımıza bağlanarak bazı problemleri gidermesi gereke bilir. bazende işyerinizdesiniz bazı evraklar yada çalışmalar evinizdeki bilgisayarınızda ona ulaşmak onu almak gerekebilir. Böyle durumlarda ne yapmak gerekir.

  Uzak masa üstü   bağlantısı ile bağlana bilir uzaktaki bir bilgisayarı sanki onun yanındaymış gibi kullanabiliriz.Bunun için bilgisayarımızdaki uzakmasaüstü bağlantısına tıklayarak yapabiliriz. Tabiki bunun için bağlanacağımız bilgisayarda birtakım tanımlamaların yapılmış olması gerekiyor. Şuan bunu n anlatımını yapmayacağım.Bu daha çok şireketlerde yada kişisel olarak kullanılabilir.Bir çok ilde faaliyet gösteren şirketler ana merkezdeki bilgisayara uzaktan bağlanarak tekbir program üzerinde çalışabilirler.

  Ben bugün size  anlık gelişen ihtiyaçlara göre bir başkasının bilgisayarını yardım amaçlı kontrol edebilmek yada iki bilgisayar arasında dosya paylaşımı nasıl yapılır onu anlatacağım.

  Kullanacağımız programın adı Teamviewer .Bu programı internetten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.Kişisel olarakda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Üstelik kurma zorunluluğuda yok.Öncelikle programı google üzerinden arama yaparak temiz olduğuna inandığımız bir kaynaktan her iki bilgisayara indirelim.İndirme işlemi bittikten sonra her iki bilgisayarda indirdiğimiz dosyayı çalıştıralım.İnternet üzerinden herhangi bir bilgisayara nasıl bağlanılır ve o bilgisayarı uzaktan nasıl kontrol edebilirsiniz. çalıştırdıktan sonra  ekrana gelen pencereyi inceleyelim.

   

  ekrana gelen dialog penceresinden ilk olarak bize nasıl devam etmek istersiniz sorusunun ardından her iki bilgisayarda da öncelikle Sadece Başlatın seçilir. Ardından

  teamviewer uygulamasını nasıl kullanmak istersiniz sorusuna ise Kişisel/Ticari Olmayan Kullanım seçiyoruz.

   Daha sonra pencere altında Kabul-et ve Bitir komut düğmesine basıyoruz.

   

   

  Ekrana gelen pencerede bu  uygulamanın bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin ver sorusuna Evet diyoruz. karşımıza yeni bir dialog penceresi çıkıyor burada dikkat etmemiz gereken husus bize bir adet ID NUMARASI ve Şifre Veriliyor.

  Ve  Hemen yan tarafında ise Karşıdaki Kişi ID yazıyor.Eğer biz karşıdaki bilgisayara bağlanacak isek diğer bilgisayarın ekranında görülen ID Numarasını Karşıdaki Kişi ID yazan yere  yazıyoruz. ardından ne yapacağımıza karar veriyoruz.

   

   1-Uzaktan Kontrol

  2-Dosya Aktarımı

  Eğer karşıdaki bilgisayara bağlanıp  kullanmak istiyor isek 1 numaralı Uzaktan Kontrol Seçeneğini seçiyoruz. Karşıdaki Kişi ID kısmına bağlanmak istediğimiz  bilgisayarın İd numarasını giriyoruz Alttaki Karşıdaki Kişi ile bağlantı kur  düğmesine basıyoruz.Bizden diğer bilgisayarın Teamviewer penceresinde görülen şifresini isteyerek buraya giriyoruz.Girmemiz ile birlikte diğer bilgisayara bağlantımız kuruluyor.İstediğimiz gibi uzaktaki bilgisayarı kontrol ediyoruz.Ta ki teamviewer progreamı uzaktaki bilgisayardan kapatılıncaya kadar kendi bilgisayarımız gibi kullanabiliriz.

  Eğer karşıdaki bilgisayar ile dosya transferi   yapacak isek 2 numaralı seçenek Dosya Aktarımı seçeneğini seçiyoruz.Karşıdaki Kişi ID kısmına bağlanmak istediğimiz  bilgisayarın İd numarasını giriyoruz Alttaki Karşıdaki Kişi ile bağlantı kur  düğmesine basıyoruz.Bizden diğer bilgisayarın Teamviewer penceresinde görülen şifresini isteyerek buraya giriyoruz.Girmemiz ile birlikte diğer bilgisayara bağlantımız kuruluyor.İstediğimiz gibi karşı taraftaki bilgisayara dosya gönderebiliriz veya o bilgisayardan istediğimiz dosyaları kendi bilgisayarımıza bir fare hareketi ile  taşıyabilir  veya kopyala yapıştır yapabiliriz.Hepsi bu kadar bir kaç deneme ile bu işi profesyonelce yapabiliriz.Artık uzaktaki bir bilgisayara bağlanıp onu kendi bilgisayarımız gibi kullanabiliriz.İstediğimiz gibi dosya transferi gerçekleştirebiliriz.Kolay gelsin.

  Google+'da paylaş!

  Ekran fotoğrafı nasıl çekilir . Ekran Alıntısı nasıl Yapılır.

   Ekran fotoğrafı nasıl çekilir . Ekran Alıntısı nasıl Yapılır. ...

  Windows işletim sisteminde disk bölümlendirme nasıl yapılır.

  Windows işletim sisteminde(Windows7, Windows8, Windows10) disk bölümlendirme nasıl yapılır.  ...

  2016 YGS Başvuruları Nasıl Yapılıyor? YGS Başvuru Ücreti Ne Kadar?

  YGS Başvuruları Nasıl Yapılıyor? YGS Başvuru Ücreti Ne Kadar?...

  Televizyonu Bilgisayara Dönüştürün

  Televizyonu bilgisayara çeviren teknoloji...

  Android İçin Güvenlik

  Android işletim sistemli cihazlarınızı daha güvenli kullanmanın 8 pratik yolu....

  Multi-Platform Cloud Hosting Teknolojisi Nedir? Nerden Alabilirim

  Multi-Platform Cloud Hosting Teknolojisi Nedir? Nerden Alabilirim...

  Çok kilon mu var o halde ekmeğe veda etmelisin

  Çok kilon mu var o halde ekmeğe veda etmelisin...

  Salon dekorasyonu nasıl olmalı

  Salon dekorasyonu nasıl olmalı...

  3 Boyutlu Yazıcı ve Kullanım Alanları

  3 Boyutlu Yazıcılar, 3 Boyutlu olarak çizimi yapılmış cisimlerin plastik ve benzeri malzemeler ile oluşturan cihazlardır....

  ×

  Bilgilendirme

  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BİLİYOR MUSUNUZ

Pirhanaların üç ısırışta insan elini bileğinden koparabileceğini,
-->

Sitemizde Yayınlanan İçerikle ilgili Telif Hakkı İhlali Olduğunu Düşünürseniz. Hak Sahibinin Talebi Doğrultusunda Konu Yayından Kaldırılacaktır.
Etiket Bulutu


«    Mayıs 2020    »
PtSaÇaPrCuCtPz
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır.Yasev Life, yasevlife@yandex.com