Android İçin Güvenlik

  Kategori: Teknoloji Dünyası / Manşet Yayınlanma Tarihi: 1-12-2015, 09:40

  Okunma :858

  İnternet ve veri güvenliğinde 25 yıllık tecrübeye sahip küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro, Android işletim sistemi kullanan cihazlar için güvenlik tavsiyelerinde bulunuyor. İşte Android işletim sistemli cihazlarınızı daha güvenli kullanmanın 8 pratik yolu.
  android
  Android İçin 8 Güvenlik Önlemi

  1. Telefonunuzun şifreli ekran kilidini mutlaka kullanın

  Akıllı telefonlarda yer alan en etkili ve en pratik güvenlik önlemleri arasında ekran kilitleri geliyor. Ekran kilidi gibi basit bir önlemle kötü niyetli kişilerin telefonunuza fiziksel erişimini kolayca engelleyebilirsiniz. Birçok cihazın güvenlik kilidi ve şifreleme özelliği olmasına rağmen kullanıcıların bunları pek kullanmaması, kötü niyetli kişilerin cihaz kaybolduğu zaman içindeki bütün bilgilere erişebilmesine imkân tanıyor. Eğer telefonunuz çalındıysa, sağlam bir kilit ekranı ya da şifreleme hırsızlara karşı caydırıcı bir önlem olacaktır.
  2. Güvenlik ayarlarını kontrol edin

  Android işletim sistemi kolayca erişebileceğiniz önceden yüklenmiş veri güvenliği protokolleri içerir. Özellikler kısmındaki güvenlik bölümünde yer alan bu ayarlar, cihazınızı şifrelemenize de olanak verir. Bu özellikler şirket verileri gibi özel ve değerli verilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olur.

  3. Güçlü şifreler kullanın


  Kullanıcılar şifre konusunda belli başlı iki büyük hata yapıyorlar. Bunlardan birincisi zayıf şifreler oluşturmak. İkincisi ise e-posta ve mobil bankacılık gibi birçok farklı işlemde aynı şifreyi kullanmak. Bu işlemlerde tek ve zayıf bir şifre kullanmak, bilgisayar korsanlarına elinizdeki bütün zenginliklerin kapısını açabilen tek bir anahtar vermekle eşdeğer

  4. Güvenlik yazılımlarından yararlanın

  Mobil cihazlara yönelik veri güvenliği ürünleri hem çalınma gibi durumlara hem de zararlı yazılımlara karşı önlemler sunuyorlar. Cihazları uzaktan kilitleyebilen ve yer takibini sağlayabilen bir mobil güvenlik yazılımı ile hırsızlık olaylarına karşı bilgilerinizi koruyabilirsiniz. Bunun yanında zararlı yazılım içeren sahte uygulamalara ve diğer zararlı bağlantılara karşı tarama yaparak telefonunuzu koruyabilirsiniz.

  5. Sahte uygulamalara dikkat edin

  Siber saldırganlar uygulama marketlerindeki denetimsizlikten faydalanarak buralara zararlı yazılım içeren ya da özel bilgileri doğrudan kendilerine ileten uygulamalar yüklüyorlar. Sonrasında bu zararlı programı büyük ilgi gören uygulama ve oyunların isimlerin tek harfini değiştirerek isimlendiriyorlar. Bu şekilde dikkatsiz kullanıcılar popüler bir oyun ya da uygulama indirdiklerini düşünürken, tam aksine zararlı yazılım içeren sahte bir uygulama indiriyorlar.

  6. Uygulama erişim izinlerini kontrol edin

  Yüklediğiniz uygulamaların erişim izinlerini her zaman kontrol altında tutun. Birçok uygulama telefonunuzdaki kimlik bilgilerinize, sosyal medya hesaplarınıza ve fotoğraflarınıza erişim sağlayabiliyor. Güvenmediğiniz uygulamaların bu gibi verilerinize erişmesini güvenlik ayarlarından engelleyin. Bu sayede habersiz paylaşımların önüne geçebilirsiniz

  7. Herkese açık kablosuz ağlara bağlanmayın

  Acil işlerinizi halletmek için herkese açık olan güvenliksiz Wi-Fi ağlarına bağlanmak mobil cihazınızı büyük bir tehlikeye atabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar genellikle Man-in-the-middle adı verilen bir saldırıya uğruyorlar. Siber saldırganlar bu saldırıyla aynı ağdaki cihazların trafiğini dinleyerek, iletilen veri paketlerini izleyebilir ve değiştirebilirler.

  8. Fotoğraflarınızı ve diğer verilerinizi başka bir yere daha kaydedin

  Düzenli olarak verilerinizi yedekleyin. Yedekleme işlemini bilgisayar ya da güvenli bir bulut servisi aracılığıyla yapabilirsiniz. Bulut servisi üzerinden verilerinizi yedeklemek, istediğiniz yerde ve zamanda bu verilere erişebilmenizi sağlayacaktır. Bazı uygulamalar farklı cihazlar üzerinden bu verilere erişmenize izin vererek vakit tasarrufu yapmanızı da sağlayabiliyor.
  http://www.scroll.com.tr

  Google+'da paylaş!

  Ekran fotoğrafı nasıl çekilir . Ekran Alıntısı nasıl Yapılır.

   Ekran fotoğrafı nasıl çekilir . Ekran Alıntısı nasıl Yapılır. ...

  Google İçin Şifresiz Giriş Gerçekleşiyor Mu

  Teknoloji devi Google, yakın bir zamanda yepyeni bir özellikle karşımıza çıkabilir....

  Televizyonu Bilgisayara Dönüştürün

  Televizyonu bilgisayara çeviren teknoloji...

  Mozilla Firefox'dan Kablosuz Cihaz ve Tablet

  Firefox tarafından yapılan bilgilere göre şirket TV Stick, Klavyeden oluşan bilgisayar, Modem ve tablet gibi cihazların üretimin yapacak....

  Galaxy S7 'de iris tarayıcısı

  Galaxy S7'de  iris tarayıcısı...

  HTC One X9 Geliyor

  HTC One X9  Geliyor...

  Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek

  Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek...

  HTC One A9 İlk Güncellemesi

  HTC One A9 İlk Güncellemesi...

  Samsung Galaxy A9 Özellikleri

  Samsung Galaxy A9 Özellikleri...

  Samsung Galaxy On5 ve Galaxy On7 den haber var

  Samsung’un Hindistan resmi sitesinde listelenen Galaxy On5 ve Galaxy On7 resmen tanıtıldı....

  ×

  Bilgilendirme

  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
-->

Sitemizde Yayınlanan İçerikle ilgili Telif Hakkı İhlali Olduğunu Düşünürseniz. Hak Sahibinin Talebi Doğrultusunda Konu Yayından Kaldırılacaktır.
Etiket Bulutu


«    Mayıs 2019    »
PtSaÇaPrCuCtPz
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır.Yasev Life, yasevlife@yandex.com