Çocuklarınıza Mutlaka Söylemeniz Gerekli Sözler

  Kategori: Evlilik / Aile ve Çocuk Yayınlanma Tarihi: 13-10-2016, 15:25
  • Beğen
  • 0

   Çocuklarınıza Mutlaka Söylemeniz Gerekli SözlerNe olursa olsun seni seviyorum: Çocuklarınızın onları şartsız sevdiğinizi bilmelerini sağlayın. Onları sevmeniz için her zaman iyi, başarılı ya da akıllı olmaları gerekmediğini vurgulayın. Onların başarı ve başarısızlıklarını sevin.

  • Sana Saygı Duyuyorum: Çocuklar da saygıyı hak eder. Çocuklarınıza saygı gösterdiğinizde, onlara başka insanların değer ve sınırlarına saygı duymayı da öğretirsiniz.
  • Kararını Destekliyorum: Onlara zarar verecek birşey olmadığı sürece kararlarını destekleyin. Hayal ve hedefleri ebeveynleri tarafından desteklenmediği için ömür boyu gücenme ve pişmanlık duygularıyla yaşayan pek çok yetişkin vardır.
  • Seni Dinliyorum: Hüküm vermeden ve eleştirmeden dinleyin. Kendinizi referans göstermeden dinleyin. Yalnızca dinlemek niyetiyle dinleyin. Söylediklerini anlamanız, bir şeye bağlamanız ya da beğenmeniz şart değil. Yalnızca dinleyin.
  • Günüme Renk Katıyorsun: Çocuğunuzun hayatınıza ne kadar neşe kattığını bilmesini sağlayın. Onlara sizin için bir lütuf olduklarını gösterin.
  • Çocuğum Olduğun İçin Talihliyim: Onlara hayran olduğunuz eşsiz vasıflarından bahsedin, yeteneklerini sizinle paylaşmalarını teşvik edin.
  • Biraz daha anlatsana: Zararsız sorular sorun. Konuşmalarından keyif aldığınızı hissettirin. Dikkatinizi verdiğinizi göstermek için tonlama ve vücut dilinden faydalanın. Söylediklerine karşı ilgili olun ama sözlerini kesmeyin.
  • Anlamak İstiyorum: Çocuğunuzun içinde bulunduğu durumu anlamadıysanız bunu ona söyleyşn. Sizinle paylaşmasını isteyin ama zorlamayın. Kendi isteğiyle size gelmesini sağlayın.
  • Teşekkür ederim: Onların sorumluluğunda bile olsa minik leylerden dolayı minnet duyduğunuzu gösterin. Siz sormadan birşey yaptıklarında büyük birisiymiş gibi teşekkür edin.
  • Sana yardım edeyim: Çocuğunuzun yardıma ihtiyacı varsa yanında olun. Sevginizle ve ruhunuzla orada bulunun.

   http://www.cocukaile.net/

  Google+'da paylaş!

  Kayınvalide İle İlgili Sorunlar Ders 5

   Kayınvalide İle İlgili  Sorunlar Ders 5...

  Günümüz Müslümanları nasıl olmalı?

   Günümüz Müslümanları nasıl olmalı?...

  Kendinizi Eş Olarak Tercih Edermiydiniz?

  Kendinizi Eş Olarak  Tercih Edermiydiniz?...

  Namazı Kabul Olmayanlar

   Namazı KAbul Olmayanlar...

  MELEKLERİN VARLIĞI 1

   MELEKLERİN VARLIĞI 1...

  Çocuklarınız Ders Mi Çalışmıyor

  Çocuklarınızın başarısını artırmak istiyorsanız siz ebeveynlere önemli bir rol düşüyor. Çocuklarınızı ikna etmek için bu yollara başvurun....

  Evde Çocuklarınıza Doğal Öksürük İlacı Yapın

  Evde Çocuklarınıza Doğal Öksürük İlacı Yapın...

  Mutlu olmak için; uymak, anlamak ve sevmek

  Mutlu olmak için; uymak, anlamak ve sevmek...

  Nasıl İyi bir Ebeveyn Olabilirsiniz

  Nasıl İyi bir Ebeveyn Olabilirsiniz...

  ×

  Bilgilendirme

  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

-->

Sitemizde Yayınlanan İçerikle ilgili Telif Hakkı İhlali Olduğunu Düşünürseniz. Hak Sahibinin Talebi Doğrultusunda Konu Yayından Kaldırılacaktır.
Etiket Bulutu


«    Mayıs 2020    »
PtSaÇaPrCuCtPz
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır.Yasev Life, yasevlife@yandex.com