İnanılmaz film hataları sizde fark ettiniz mi

  Kategori: filmincele / Manşet Yayınlanma Tarihi: 28-02-2016, 00:32
  • Beğen
  • 0

  Hollywood filmlerinin pek çoğunun büyük prodüksiyon bütçelelerine ve kalabalık yapım ekiplerine rağmen, akıl almaz film hatalarına yer verdiğinin az çok hepimiz farkındayız. Yine de özellikle çok sevdiğimiz ve gerek eleştirmenler gerekse genel bir izleyici kitlesi tarafından yere göğe koyulamayan filmlerde benzer basit hatalara rastlamak insanı oldukça şaşırtıyor.

  İşte size içinde inanılmaz hatalara yer veren ve muhtemelen çok sevdiğiniz 6 film…

  İnanılmaz film hataları sizde fark ettiniz mi


  Braveheart/Cesur Yürek
  Yönetmenliğini ünlü oyuncu Mel Gibson üstlendiği İskoçya'nın özgürlük mücadelesini anlatan epik savaş filmi Cesur Yürek, 90'lı yıllarda filmi ilk izlediğimizde hepimizi göz yaşlarına boğmuştu. Üstelik toplamda 5 Oscar ödülünün de sahibi olmayı başarmıştı. Özellikle ülkemizde çok sevilen ve haftalarca vizyonda kalarak bir rekora imza atan Cesur Yürek'in savaş sahnelerinin birinde göze çarpan öyle büyük bir hata var ki fark edildiği anda izleyeni bütün bir filmden soğutabilir. Çünkü İskoçya'nın mızrak ve kalkanla özgürlük mücadelesi verdiği bir zamanda takdir edersiniz ki arkada beyaz bir otomobil görmek filmin bütün inandırıcılığını suya düşürebilir.
  Gladiator/Gladyatör
  Sinema tarihine pek çok klasik armağan etmeyi başarmış olan yönetmen Ridley Scott'ın filmlerinde ne kadar titiz çalıştığı bilinen bir gerçek. Yine de bazen filmlerin prodüksiyonları öyle büyüyor ki herşeyi kontrol etmek oldukça zorlaşıyor. Filmin arena sahnelerinde yer alan bir kavga sırasında devrilen gladyatör arabalarının içinde yer alan gaz tankının görülüyor olması da tam da bu büyük prodüksiyon dikkatsizliği yüzünden ortaya çıkıyor zaten. Evet, yanlış görmediniz ve okumadınız, Roma imparatorluğu döneminde kullanılan her eve lazım gaz tanklarından bahsediyoruz!  The Usual Suspects/Olağan Şüpheliler
  X-Men serisinin ünlü yönetmeni Bryan Singer'ın 90'lı yıllarda henüz mutantlarla tanışmadan önce çektiği Olağan Şüpheliler, sinema tarihinin en etkileyici ve sürprizli final sekanslarından birine sahip olsa da filmde yer alan oldukça basit ama bariz bir hata seyircinin de adeta filmden şüphe duymasına sebep oluyor. Birbirini takip eden iki farklı planda kalkış yapan bir uçağı önce önünü sonra arkasını gördüğümüz bir sahnede uçağın ilk planda 4 motoru varken ikinci planda 2 motorunu olduğunu fark ediyoruz. Eğer bu uçak motorları aniden kaybolan türünün tek örneği bir uçak değilse ortada kocaman bir film hatasının durduğunu söylememiz gerek.


  Jurassic Park
  Steven Spielberg'in 1993 yılında çektiği Jurassic Park, dinozorları beyaz perdede yeniden canlandırarak seyircilerin ağızlarını bir karış açık bırakmış ve görsel efektler konusunda adeta bir devrime imza atmıştı. Yine de hazır seyircinin ağzı açıkken yaptığı ve muhtemelen kimsenin fark etmemesini umduğu bir hata bazı dikkatli gözlerden kaçmadı. Filmin sonlarına doğru bir yerde karakterlerden biri bilgisayarı başından o sırada parktaki olayları canlı yayından izliyor. Fakat bunu yaparken play ve pause tuşu olan bir media player kullanıyor. Eğer ki bu bir Windows ürün yerleştirme sahnesi değilse; maalesef burada da büyük bir hata söz konusu. Üzgünüz Spielberg!

  North by Northwest/Gizli Teşkilat
  Pek çok eleştirmen tarafından Alfred Hitchcock'un en iyi filmlerinden biri olarak anılan Gizli Teşkilat filmindeki hata tamamen kontrol dışı gelişen bir figüran işgüzarlığı olsa da izleyiciyi bütün bir soğutma tehlikesi taşıyor. Filmde yer alan sahnelerden birinde arkadaki figüranlardan birinin sahnedeki silah henüz patlamadan içgüdüsel olarak kulağını tıkaması ya gerçekten büyük bir film hatası ya da filmin gerçekliği içerisinde değerlendirirsek o arkadaki adam geleceği görebilen bir medyum.


  Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl/Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti
  Karayip Korsanları serisinin ilk filmi olan Siyah İnci'nin Laneti, bugün toplamda dört filme ulaşan bir serinin kesinlikle en iyi filmi olarak anılıyor. Buna rağmen filmde öyle büyük bir hata var ki, Siyah İnci'nin Laneti, uzun bir süredir pek çok seyircinin dillerine pelesenk olmuş vaziyette. Gözleriniz egzotik bir korsan gemisinde Johnny Depp'in tüm karizmasıyla canlandırdığı Kaptan Jack Sparrow karakterinde olabilir ama peki ya arkadaki beyaz tişörtlü set elemanına ne demeli?

  BURAK KAPLAN

  Google+'da paylaş!

  Kredi kullanılan konuta ödenen KDV yi geri alabilirsiniz

   Kredi kullanılan konuta ödenen KDV yi geri alabilirsiniz...

  Lensle gelen inanılmaz teknoloji

  Lensle gelen inanılmaz teknoloji...

  Assassin's Creed'in sinema filminin çekimleri nihayet tamamlandı

  Assassin's Creed'in  sinema filminin çekimleri nihayet tamamlandı...

  Bazı insanlar çok yer ama neden kilo almaz?

  Bazı insanlar çok  yer ama  neden kilo almaz?...

  Bronşit İçin Doğal Çözüm Muz ve Su

  Muz ve su karışımının öksürüğe karşı mucizeler yaratan doğal bir şifa olduğu kanıtlandı....

  Televizyon aldınız 4K mı yoksa 3K mı?

  Televizyon aldınız 4K mı yoksa 3K mı?...

  Süper Enerji Geliyor

  Süper Enerji Geliyor...

  Zayıflamanıza Yardımcı Olacak Besinler

  Zayıflamanıza Yardımcı Olacak Besinler; Yağ yakıcı, tok tutucu besinler...

  ×

  Bilgilendirme

  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BİLİYOR MUSUNUZ

İnsanların vücutlarında olan bitlerin 6 ayakları olduğunu,
-->

Sitemizde Yayınlanan İçerikle ilgili Telif Hakkı İhlali Olduğunu Düşünürseniz. Hak Sahibinin Talebi Doğrultusunda Konu Yayından Kaldırılacaktır.
Etiket Bulutu


«    Ekim 2018    »
PtSaÇaPrCuCtPz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır.Yasev Life, yasevlife@yandex.com