Bank Asya'da 1,2 milyon kişi için ödeme başladı

  Kategori: Gundem / Manşet Yayınlanma Tarihi: 16-12-2016, 13:19

  Okunma :784

  Bank Asya'da 1,2 milyon kişi için  ödeme başladı.
  Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, yaptığı açıklamada, Bank Asya ödemelerinin 5 Aralık 2016'dan itibaren Vakıf Katılım aracılığıyla hak sahiplerine ödenmesine başlandığını hatırlattı.

  Göktaş, "Ödemelere başlandı ve hala devam ediyor. Burada toplam kişi sayısı 1,2 milyon. Ama burada çok küçük mevduatı olanlar, yani 1 liranın altında parası olanlar bile bize geliyor. Ödemeler devam ediyor, şu an için bir sıkıntı yok." diye konuştu.
   
  Bank Asya ödemelerinin yılbaşından önce bitip bitmeyeceğine ilişkin soru üzerine, Göktaş, şunları kaydetti:

  "Bitmez ama işin yoğun kısmı biter. Çünkü insanların ne zaman geleceğine biz karar vermiyoruz. Kimi hemen gelmeyi tercih etti kimi de zaman içinde geliyor ve gelmeye devam ediyor. Gelişler ne kadar süre içinde tamamlanacak, bilmiyoruz. Bizde paraları duruyor. Ne zaman isterlerse gelip çekebilirler. Bize gelen parayı, eğer üzerinde herhangi bir takyidat yoksa anında ödüyoruz. Ama bir takyidat varsa... Biliyorsunuz ki devam eden bir süreç var. Üzerinde bir bloke, haciz, rehin ya da herhangi bir engel yoksa hemen, varsa ilgili taraflardan bu engelin kaldırılmasına ilişkin belgeyi getirmeleri halinde yine hemen ödüyoruz."

  İkram Göktaş, Vakıf Katılım'ın şu anda 28 şube ile faaliyet gösterdiğini ifade ederek, inşaatları devam eden şubeleri bulunduğunu, yeni şube açmaya devam edeceklerini söyledi. Göktaş, gelecek yıl büyüme konusunda biraz daha agresif olacaklarını söyledi.

  Bu yıl 10 ay faaliyet gösterdiklerini anımsatan Göktaş, "Vakıf Katılım olarak, gelecek yıl 40 ila 80 arasında yeni şube açmayı planlıyoruz. Şube başına personel sayısı 8 ile 10 kişi arasında değişiyor. 40 şube derseniz, bu 400 kişi yapar, genel müdürlük tarafıyla da 600-700 kişi gibi bir eleman istihdamını beraberinde getirir." diye konuştu.

  Daha önce katılım bankalarında çalışanları işe aldıklarının hatırlatılması üzerine, Göktaş, "Büyüdükçe diğer bankalardan da yavaş yavaş eleman alacağız. Çekirdek kadronun oluşumunda buna önem vermiştik. Ama mevcut katılım bankalarının da durumunu düşündüğümüzde, bu kadar hızlı büyümeyi sadece katılım bankaları içinden karşılamamız çok mümkün değil. Ama daha çok kendimizin yetiştireceği elemanlarla ama tüm konvansiyonel bankalardan da bizim prensiplerimize uygun çalışmak isteyen insanları davet edeceğiz." şeklinde konuştu.

  Göktaş, katılım bankalarının üzerinde çalıştığı ortak kart projesi ile ilgili çalışmalara komitenin devam ettiğini, komitenin çalışmaları sonrasında yönetime sunacakları rapora istinaden "devam" ya da "tamam" kararı vereceklerini bildirdi.

  Göktaş, Vakıflar Genel Müdürlüğünün Vakıfbank'taki yüzde 58 payının Hazine'ye devri ile ilgili direkt taraf olmadıklarını belirterek, "Taraflar Hazine, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Vakıfbank. Çalışmalar devam ediyor." dedi. Bu konuda yasa değişikliği gerektiğini bildiğini ifade eden Göktaş, yasa üzerinde çalışıldığını, sürecin gelecek yılın başlarında belli olmasının ümit edildiğini söyledi.
  Google+'da paylaş!

  Kredi yapılandırma koşulları esnetildi mi?

  Kredi yapılandırma koşulları esnetildi mi?...

  Zorunlu BES kesintisi başlıyor.BES'le kimin maaşından ne kadar kesilecek?

   Zorunlu BES kesintisi başlıyor.BES'le kimin maaşından ne kadar kesilecek?...

  İnsanın Çaresizliği

   İnsanoğlu çok garip bir varlık. Bulunduğu her yere ve ortama ayak uyduruyor. ...

  Bankasya Mudilerine Ödemeler Tasviye Sonrasında Başlıyacak

   Bankasya Mudilerine  Ödemeler Tasviye Sonrasında Başlıyacak...

  2016-2017 Eğitim Öğretim Dönemi KYK Kredi ve Burs Başvurusu Tarihi Açıklandı

   Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar (KYK) Genel Müdürü Sinan Aksu Bu sene, ekim ayının ilk haftası öğrencilerimizin burs ve kredi müracaatlarını alacağız.....

  Kredi kartı borçları artık 72 aya kadar yeniden yapılandırılacak

   Kredi kartı borçları artık 72 aya kadar yeniden yapılandırılacak...

  Kredi Kartında Taksite Yeni Düzenleme Geliyor

   Kredi Kartında Taksite Yeni Düzenleme...

  Gaz hidrat dönemi mi başlıyor?

     Gaz hidrat dönemi mi başlıyor?...

  Süper Enerji Geliyor

  Süper Enerji Geliyor...

  Sağlıkta reform mu?

  Muayene ve reçete ücretleri nedeniyle doktora gitmeyen vatandaş ilaç parasını cebinden ödüyor....

  ×

  Bilgilendirme

  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
-->

Sitemizde Yayınlanan İçerikle ilgili Telif Hakkı İhlali Olduğunu Düşünürseniz. Hak Sahibinin Talebi Doğrultusunda Konu Yayından Kaldırılacaktır.
Etiket Bulutu


«    Mayıs 2019    »
PtSaÇaPrCuCtPz
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır.Yasev Life, yasevlife@yandex.com