Karın yağlarından kurtulmak imkansız mı?

  Kategori: Sağlık / Obezite Yayınlanma Tarihi: 13-11-2016, 13:49

  Okunma :2 263

  Liposuction uygulamasında dünyanın en iddialı ülkelerinden biriyiz. Tecrübemiz ve bilgimiz dünyadaki birçok ülkeden daha ileri. Ünlü estetik cerrahlarımızdan Op.Dr. Fatih Dağdelen yağ aldırma ve liposuction ile ilgili sorularımızı cevapladı.


  Liposuction nedir, nasıl yapılır?


  Diyete ve egzersize karşı dirençli yağların, bir kanül/vakum aracılığıyla hiç iz bırakmadan alındığı, en güvenilir plastik cerrahi operasyonlarından birisidir. Liposuction’da amaç hastaya kilo verdirmek değildir. Liposuction’ı vücudu şekillendirmek, biçimlendirmek ve kişiyi rahatsız olduğu yağlardan kurtarıp istediği görünüme kavuşturmak için uyguluyoruz.


  Operasyon hastayla konuşularak gerçekleşiyor

  Hastayla birlikte hangi bölgelere liposuction yapacağımıza karar verdikten sonra ameliyat sürecine geçiyoruz. Ameliyatı lokal anestezi altında hastayla konuşarak gerçekleştiriyoruz. Bazı hastalarımız uyumayı tercih ediyor. Uyurken biz onu istediği görünüme kavuşturmak için gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştiriyoruz. Bazen kanül delikleri için 5 gün sonra alınması gereken birer dikiş atılabiliyoruz.


  3 hafta korse kullanımı

  Ameliyattan hemen sonra hastaya liposuction korsesi dediğimiz özel bir korse giydiriyoruz. Yaklaşık 3 hafta kadar hastamızdan bu korseyi kullanmasını istiyoruz. Çorap şeklinde, ince, hastaya rahatsızlık vermeyecek sıkılıkta, giysinin altından belli olmayan ve yıkanabilen korselerdir.
  Liposuction’dan sonra ciddi anlamda bir ağrıyla karşılaşılmaz. İlk bir hafta ya da 10 gün içinde hafif bir ağrı ya da sızı hissedilebilir. Vereceğimiz ağrı kesicilerle hastalarımız rahatlıkla gündelik yaşamlarına dönebilirler.

  Hangi bölgelere uygulanabilir?


  Vücutta yağ olan ve kişiyi rahatsız eden her bölgeye uygulanabilir. Bel ve basen inceltmeden iç bacak/uyluk, karın, kol özellikle kolun alt bölgesi, gıdı ve yüzdeki fazla yağlara kadar her bölgeye uygulanabilir.


  Ameliyatla ne kadar yağ alınabiliyor?

   

  Alınacak yağ miktarının toplam vücut ağırlığının %8’ini geçmemesi gerekir. Bu orana dikkat edildiği takdirde liposuction’da herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Yağ alımının miktarı kişinin ihtiyacına göre 1-5 litre arasında değişir. Amaç hastayı istediği görünüme ulaştırmaktır. Ne az ne fazla gerekli olduğu kadar yağ alınır. Hastanın görünümünde bir değişiklik olması şart. Eğer hastada aşırı yağlanma varsa bölge bölge ayırarak birden fazla seans uygulanması hem hasta hem de cerrah için daha güvenlidir.


  İstenilen görünüm hemen oluşur mu?


  Liposuction’dan sonra ödem ve şişme oluşur. 3 hafta sonra korse çıkarıldığında büyük bir kısmı inmiş olur ama tam hedeflenen görünüme ilk 3 aydan sonra ulaşılır. Bu sürenin sonunda hastalar, gardırobunu yenilemeye başlayabilir.


  Yağ aldırmayla karın düzleşir mi?


  Sadece yağ alınarak istenilen sonuca ulaşılmaz, ancak karın germe operasyonuyla birlikte uygulanırsa düz bir karna kavuşulur. Özellikle doğumdan sonra karın bölgesinde gevşeme ve sarkma olan hastalar için liposuction’la birlikte karın germe operasyonu da yapılması gerekir. Hatta bir bölgeden alınan yağ vücuttaki başka bir bölgeye nakledilebilir. Örneğin popo ve göğüs bölgesini dolgunlaştırmak için kullanılabilir.


  Herkes liposuction yaptırabilir mi?


  Genel sağlık durumu yerinde olan herkese uygulanabilir. Ekstra sağlık sorunu olan hastalarımızsa bu sorun giderildikten sonra yaptırabilir. Yaş olarak ise 17-18 yaşın üzerinde olması yani vücut gelişimini tamamlamış olması gerekir. Yaşı genç olan hastalarımızda liposuction uygulaması daha hızlı toparlandığı için daha başarılı oluyor. 40’lı-50’li yaşlardaki hastalarımızdaysa cildinin kalitesine göre başarı derecesi artıyor.


  Üstelik liposuction yaptıran erkek sayımız da çok. Erkeklerde en çok bel ve karın bölgesinden yağ alımı yapıyoruz. Hatta bu bölgeden alınan yağları göğüs bölgesine naklederek kaslı bir görüntü bile oluşturabiliyoruz.


  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
  Op. Dr. Fatih Dağdelen

  Google+'da paylaş!

  Bazı insanlar çok yer ama neden kilo almaz?

  Bazı insanlar çok  yer ama  neden kilo almaz?...

  Şimdi de karın gribi (Norovirüs) yayılıyor!

  Şimdi de karın gribi (Norovirüs) yayılıyor!...

  Prostat Büyümesinde Ne Yapmalı

  Prostat Büyümesinde Tedavi Seçenekleri...

  Erkeklerde idar Kaçırma Sebepleri

  Erkeklerde idar Kaçırma Sebepleri...

  Obezite ile mücadelede ameliyatsız tedavi yöntemleri

  Obezite ile mücadelede ameliyatsız tedavi yöntemleri...

  Sağlık İçin Limon Suyu ve Sarımsak Kürü

  Sağlık İçin Limon Suyu ve Sarımsak Kürü...

  Kilo Vermeye En Büyük Engel

  Siz her 'ben kilo veremem' dediğinizde, kilo vermeniz daha da zorlaşır. Çünkü bu tekrarlar, olumsuz önermeyi pekiştirir ve kendinizi oto-hipnoza sokarsınız. Nasıl mı?...

  Yağ yakan detoks nasıl yapılır?

  İşte, yağ yakan muhteşem detoks suyu!...

  Obez misiniz...

  Obezite, bünyede aşırı oranda yağ birikmesi durumu olarak kısaca tanımlanabilir. Tıbbi açıdan bakıldığında ise ”obezite nedir?” sorusundan çok, ”obezite hastalığı nedir?” diye sormak...

  ×

  Bilgilendirme

  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BİLİYOR MUSUNUZ

İnek sütünün pH değerinin 6 olduğunu,
-->

Sitemizde Yayınlanan İçerikle ilgili Telif Hakkı İhlali Olduğunu Düşünürseniz. Hak Sahibinin Talebi Doğrultusunda Konu Yayından Kaldırılacaktır.
Etiket Bulutu


«    Temmuz 2020    »
PtSaÇaPrCuCtPz
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır.Yasev Life, yasevlife@yandex.com