Kilo Vermeye En Büyük Engel

  Kategori: Diyet / Manşet Yayınlanma Tarihi: 9-12-2015, 00:17

  Okunma :1 884

  "'Kilo veremem' düşüncesine kendinizi inandırırsanız asla kilo veremezsiniz" diyen Uzman Diyetisyen Simge Çıtak, de-hipnotizasyon ile nasıl kilo verilebileceğini açıklıyor.
  Kilo Vermeye En Büyük Engel
  Siz her 'ben kilo veremem' dediğinizde, kilo vermeniz daha da zorlaşır. Çünkü bu tekrarlar, olumsuz önermeyi pekiştirir ve kendinizi oto-hipnoza sokarsınız. Nasıl mı?

  Bu hafta Richard Bach'ın 'Hipnozcu' kitabını okudum. Adından da anlaşıldığı gibi hipnozla ilgili olan bu kitap, çok keyifli ve bir o kadar düşündürücüydü. Kitapta hipnozcu, Jamie Forbes'i sahnede hipnotize eder. Jamie, kendini duvarların içinde hapsolmuş hisseder ama aslında bomboş bir sahnede sadece kendi zihninin içindeki duvarlara hapsolmuştur. Sadece kendi gördüğü duvarlara... İzleyen herkes oradadır ve hiç duvar olmadığını görürler.

  Hipnoz, yıllardır yanlış anlaşılmış, korkulan bir yöntem. Hep bir hipnozcunun bizi tavuğa dönüştüreceğini ve bir daha kendimize gelemeyeceğimizi sanırdık. Aslında baktığımızda her şey, dünya da bir hipnoz!

  'Gerçek' dediğimiz şey, inandığımız şeydir. Her an hipnoz altındayız. Reklamlar, filmler, şiirler, şarkılar, masallar, internet, gazeteler, ilişkiler, öğütler bizi hipnotize edebiliyor. Karşımızdakini bir konuda ikna etmek aslında onu hipnotize etmekten farklı değil. Kendi kendimizi de inandığımız şeylerle oto-hipnoza sokuyoruz. Olumlu hipnozlarımız var, bir de elbette olumsuzlar...
  Kilo Vermeye En Büyük Engel
  Diyet ve kilo alma kısır döngüsü
  Bu hafta bir danışanımla yaşadığım olay da bundan farklı değildi. Danışanım çok güçlü bir olumsuz hipnozun altındaydı ve iki ay olmasına rağmen bu inancını kıramaması şaşırtıcıydı. O kadar inanmıştı ki 'hayatta zevk aldığı yemekleri yiyerek kilo veremeyeceğine!'

  Ona göre kilo vermek için özel yemekler yapılmalı, normalde yediği etli sarmayı yememeli, evde pişen pilavın tadına 'asla' bakmamalı ve sevmediği ama kilo vermek için katlanmak zorunda olduğu yemekleri yemeliydi. Yıllardır sevmediği yemekleri yiyerek kilo veriyor, sonra tabii ki sevdiği yemeklere dönüyor ve tekrar kilo alıyordu.

  Aslında çözüm o kadar basit ki... Olumsuz önermenizi, 'sevdiğim yemekler = kilo vermek' olarak değiştirin. 'Söylemesi kolay tabii, böyle bir hipnoz altında olmayan kişi için' diyeceksiniz.

  Hipnoz kabul edilen bir önermedir. 'Ben düşünüyorum ki; ben hissediyorum ki; biliyorum ki; yapabilirsin; yapıyorsun; yapamazsın; yapmalısın'... Devamlı içinde bu ifadelerin olduğu cümleler kurarız. Bu ifadeler, önermedir ve her kabul ettiğimiz önerme, kendini pekiştirir.

  'Ben kilo veremem' demek bir önermedir. Bunu sık sık yinelemek ise oto-hipnozdur. Her 'ben kilo veremem' dediğinizde o önermeyi pekiştirirsiniz ve bir süre sonra bu önerme, sizin güçlü bir inancınıza dönüşür. Böylece hipnotize eder sizi!

  Atalarımızın da dediği gibi 'birine kırk kere deli dersen, deli olur!' En iyisi size fayda sağlayacak olumlu önermelerde bulunmanız.

  Kendinizi nasıl de-hipnotize edersiniz?
  Olumsuz önermeleri atıp, yerlerine olumlu karşı önermeleri koyarak ve onları güçlendirerek kendinizi de-hipnotize edersiniz. Bu aşamada ne istediğinize ve ne yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bunun için kendinize şu soruları sorun:

  * Değiştirmeye karar verdiğiniz şey ne?

  * Olmaya karar verdiğiniz insan kim?
  * Hangi önermeleri kabullenmeyi seçiyorsunuz?

  Kilo Vermeye En Büyük EngelOlumlu önerme örnekleri

  * Şu anda ve burada mükemmel bir yaşamın mükemmel bir ifadesiyim.
  * Sağlığım mükemmel, enerji doluyum.
  * Küçük miktarlarda yemek yiyerek de kendimi tatmin olmuş hissedeceğim.
  * Şekerleme, kızartma gibi zararlı yiyeceklerden uzak duracağım.
  * Yediğim yemeğin tüm kalorisi bedenim tarafından tam olarak kullanılacak ve yağ olarak depolanmayacak.
  Kaynak:http://saglik-tv.blogspot.com.tr

  Google+'da paylaş!

  Kendinizi Eş Olarak Tercih Edermiydiniz?

  Kendinizi Eş Olarak  Tercih Edermiydiniz?...

  Bazı insanlar çok yer ama neden kilo almaz?

  Bazı insanlar çok  yer ama  neden kilo almaz?...

  Goji berry mucizesi

  Hayatımıza yeni giren goji berry de ne?...

  Tarçınla gelen sağlık

  Tarçın zayıflatıyor....

  Kilo ve diyabet bebeğinize zarar verebilir

  Hamilelikte diyabet ve kilo risk oluşturuyor. Uzmanlar, diyabet ve kilonun bebeğinize zarar verebileceğini uyarısında bulunuyor....

  B12 vitamin eksikliği düşük yaptırıyor

  B12 vitamin eksikliği düşük yaptırıyor...

  Zayıflamanıza Yardımcı Olacak Besinler

  Zayıflamanıza Yardımcı Olacak Besinler; Yağ yakıcı, tok tutucu besinler...

  Çok kilon mu var o halde ekmeğe veda etmelisin

  Çok kilon mu var o halde ekmeğe veda etmelisin...

  Egzersiz Yapamıyorum Diyorsanız

  Sağlığa giden yol yine düzenli eg­zersiz, sağlıklı beslenme, ideal kilonun korun­ması ve bol uykunun bileşimidir....

  Yenidoğan bebekler için anne sütü

  Yeni doğmuş bir  bebek için en ideal besin, anne sütüdür....

  ×

  Bilgilendirme

  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
BİLİYOR MUSUNUZ

Sahil sekonyalarının yakın akrabası olan ve 90-95 metre boya ulaşabilen dev sekonyaların ise 3000 yıldan fazla yaşadıklarını,bu ağaçların en uzunun 112 metre boyunda olduğunu,
-->

Sitemizde Yayınlanan İçerikle ilgili Telif Hakkı İhlali Olduğunu Düşünürseniz. Hak Sahibinin Talebi Doğrultusunda Konu Yayından Kaldırılacaktır.
Etiket Bulutu


«    Mayıs 2020    »
PtSaÇaPrCuCtPz
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır.Yasev Life, yasevlife@yandex.com