Dar Kot Pantolonlar Tehlike Saçıyor!

  Kategori: erkek / kadin / Sağlık Yayınlanma Tarihi: 4-04-2017, 21:00 Hata?
  • Beğen
  • 0
  Dar Kot Pantolonlar Tehlike Saçıyor!
  Kot pantolon giymeyi seviyor musunuz? O halde sağlığınız tehlikede! Amerikalı uzmanlar, sürekli olarak çok dar pantolon giyme alışkanlığı olan kişilerin sağlık sorunları yaşayabileceği uyarısında bulundu.
  Uzmanlar; özellikle 20 ve 30 yaşlarındaki şehirli insanlar tarafından tercih edilen dar, kalçaları sıkı gösteren düşük belli kot pantolonların kasıklarda damar ve sinir sıkışmalarına neden olabileceği uyarısında bulundu.

  Brooklyn Maimonides Tıp Merkezi damar cerrahı Dr. Robart Rhee, modayı takip etmekuğruna acı çeken bu kişilerin bel bölgesinde“meralgia paresthetica” adı verilen kasıkbölgesinde sinir sıkışmasına neden olabileceği, bunun sonucunda da bacaklarda his kaybı yaşanabileceği uyarısında bulundu. Dr. Rhee, “Dar kot pantolon vücudunuzun kan akışını bile bozar. O yüzden bedeninize göre pantolonlargiyin” dedi.

  Uzmanlar dar kot pantolonların kadınlarda damarları sıkıştırarak varise ve sistit gibi rahatsızlıklarayol açtığı konusunda uyardı. Bel ve mide bölgesini aşırı derecede sıkan dar kotlar, reflü, gastritve ülser gibi mide rahatsızlıklarını tetiklediğini, söyledi.

  Kot pantolon giymek vücut dengesini bozuyor özellikle yazın, sıcak ortamlarda sıkı kotpantolonuyla zaman geçiren erkekler tehlike altındadır, kısır olmasa bile sperm kalitesinidüşürdüğünü ve modayı takip ederken sağlığınızı riske atmamanın daha doğru olacağını belirtti.

  ''Özellikle dar kot pantolonlar, kalça kemiğinin altındaki sinir hücrelerini sıkıştırarak bacaklardaağrıya yol açabilir. Sıkı pantolon giyildiğinde erkek yumurtalıklarının vücuda daha yakın konumdadurması sebebiyle ışı artışı oluşmakta bu da sperm hücrelerinin hareketliliğine ve sayısına olumsuz yönde etki göstermektedir” diyen uzmanlar,  fabrikadan yıkanıp çıkıyor olmasına rağmen çok kaliteli bir yıkama işlemine maruz kalmadığı için üzerinde hala bir miktar boya olduğunu vecilde birçok zararı bulunduğunu belirtiyor.
   
  Günümüzde dar elbiseler; güzel giyinme ve moda anlayışında önemli bir yere sahip. Verdiği tüm sıkıntılara rağmen dar giyinmeyi göze alan ve zorluklarına katlanan çok fazla insan var. Herkes özel günlerinde iyi görünmek ister. Peki vücudumuz da bizim kadar toleranslı mı dar giyinmeye? Maalesef bu sorunun yanıtı hayır. Dar giyinmek uzun vadede çok fazla hastalığa ve kalıcı hasarlara neden olabilir.

  Erkeklerde Kısırlık Riskini Artırır
  Dar pantolonlar hava almadığı için vücut sıcaklığının yer yer çok fazla olmasına neden olabilir. Bu durum erkeklerin baba olmasını kalıcı olarak imkansız hale getirebilecek zararlar verebilir. Bu gün ülkemizde ortalama 10 erkekten birinin baba olabilmek için tedavi gördüğünü düşünürsek bu sorunun göz ardı edilemeyecek düzeyde olduğunu fark ederiz. Bu tarz zararları sadece pantolon verir diye bir şey yoktur. Alt giyimdeki tüm dar elbiseler aynı zararı verebilir. Tabii ki bu konuda tek etken dar giyinme değildir.

  Varis!
  • Dar pantolonlar ve taytlar  damarları sıkıştırır.
  • Damarlar sert doku içermedikleri için bu sıkışmaya direnemez ve büyük zarar görürler.
  • Kan dolaşımı sekteye uğrar ve uzun vadede varis oluşumu başlar. Ayrıca kadınlarda idrar yolu iltihabına da neden olabilen dar giysiler; dolaylı yoldan çocuk sahibi olmaya engel olabilir. Erkeklerde de dar ve havasız olduğu için lokal olarak vücut ısısını aşırı yükselten dar kotlar uzun vadede kısırlığa neden olur.

  Doğru Nefes Almayı Önler
  Dar pantolonlar karnı sıkıştırdığı için  diyaframdan nefes almaya engel olurlar. Bu hayat enerjimizin en önemli kaynağı olan oksijeni doğru alamamamıza neden olur.  Dar giyindiği için fenalaşıp bayılan ünlülerin konu olduğu haberler zaten hepimizin dikkatini çekmiştir.

  Mide Hastalıklarına Neden Olur
  Dar pantolonlar bel bölgesinde karnı, mideyi ve bağırsakları sürekli sıkıştırdığı için
  •   Reflü
  •   Ülser
  •   Gastrit
  gibi rahatsızlıkları da tetikleyici özelliktedirler.

  Google+'da paylaş!

  Gebelikte Bebekteki Gelişme Geriliği

   Gebelikte Bebekteki Gelişme Geriliği...

  Gebelerde Şeker Yükleme Testi Neden Önemlidir

   Gebelerde Şeker Yükleme Testi  Neden Önemlidir Gebelikte olan şeker hastalığının belirlenmesi için 24 ve 28 haftalarda glikoz yüklemesiyle yapılan şeker yükleme testinin oldukça fazla faydası bulunmaktadır....

  Meme kanserine kalkan olan besinler nelerdir?

   Meme kanserine kalkan olan besinler nelerdir?...

  Klomen ve Tüp Bebek Tedavisine Etkisi

   Klomen ve Tüp Bebek Tedavisine Etkisi. Klomen, kısırlık sorunu olan kadınların yumurtalıklarının uyarılmasını sağlamak amacıyla kullanılan bir ilaçtır....

  Yumurtalıklar Neden Az Yumurta Üretir Ve Çözümü Nedir?

   Yumurtalıklar Neden Az Yumurta Üretir Ve Çözümü Nedir?...

  Üç ebeveynli bebek dünyaya geldi.

    Üç ebeveynli bebek dünyaya geldi....

  Kolay bir doğum için neler tüketilmeli?

  Kolay bir doğum için neler tüketilmeli?...

  Tüp bebek tedavisinde neden başarısız olunur

  Tüp bebek tedavisinde neden başarısız olunur...

  Kilo ve diyabet bebeğinize zarar verebilir

  Hamilelikte diyabet ve kilo risk oluşturuyor. Uzmanlar, diyabet ve kilonun bebeğinize zarar verebileceğini uyarısında bulunuyor....

  B12 vitamin eksikliği düşük yaptırıyor

  B12 vitamin eksikliği düşük yaptırıyor...

  ×

  Bilgilendirme

  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
-->

Sitemizde Yayınlanan İçerikle ilgili Telif Hakkı İhlali Olduğunu Düşünürseniz. Hak Sahibinin Talebi Doğrultusunda Konu Yayından Kaldırılacaktır.
Etiket Bulutu


«    Aralık 2023    »
PtSaÇaPrCuCtPz
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır.Yasev Life, yasevlife@yandex.com